Preskočiť na obsah
Home » Aktivity v okolí

Aktivity v okolí

V našom blízkom okolí sa nachádza množstvo zaujimavých aktivít okrem kúpania sa v mori , ktoré môžete absolvovať aj s deťmi.

Najlepšia pizza na najkrajšom mieste a paraglide

Naša najobľúbenejšia reštaurácia, skvelý zážitok pre milovníkov pizze a skvelých výhľadov. Toto miesto bežný turista nikdy nenájde! Schované v spleti úzkych ciest vysoko nad údolím Valledoria sa nachádza úžasná pizzeria, čo je zároveň paraglidingový klub. Dychberúci panaramatický výhľad na celé údolie Valledoria a západ slnka nad ostrovom Asinara v pozadí. Keď budete mať štastie tak vedľa vás budú lietať na paraglidoch, prípadne si môžete rezervovať aj tandemový let čo musí byť skvelý zážitok. Miestny pizzamajster je skutočne skvelý, okrem tradičných ponúka aj špeciálne pizze gourmet, aké nikde inde nanájdete. Navyše všetko za primerané ceny, pizza stojí od 6€ do 13€ za pizzu gourmet. Ako som písal v blogu, pizza až na večeru takže najskôr po siedmej, odporúčame tiež dopredu rezervovať.

Degustačná večera sardínskej gastronómie na úžasnom mieste

Priamo na kopci nad našou dedinkou La Ciaccia s úžasným výhľadom na celé údolie sa nachádza Agriturismo Bedda Ista. Ponúka degustačné večere vo vynikajúcej kvalite s produktami z vlastnej farmy. Večera pozostáva z veľa chodov a má jednotnú cenu vrátane vína a nápojov. Ochutnáte typické sardínske antipasti (predjedlá), primi piatti (prvý chod) čo sú väčšinou cestoviny a miestna špecialita Zuppa Gallurese, Secondi piatti (druhý chod) pečené prasiatko prípadne iné druhy mäsa a na záver sardínske dezerty. Výborný gastronomický zážitok na krásnom mieste a navyše podporíte miestnych farmárov, kedže reštaurácie typu agriturismo musia ponúkať produkty len z vlastnej farmy alebo od miestnych producentov, existuje na to prísna regulácia. Večeru si treba dopredu rezervovať s čím vám samozrejme pomôžeme. Odporúčame predtým sa nanajesť, pretože chodov je veľmi veľa a všetko zvládnúť je naozaj výzva.

Na kajaku po rieke až do mora

Skvelá zážitok vhodný pre každého. Stredom nášho údolia Valledoria pomaly tečie rieka Coghinas priamo do mora kde vytvára krásnu lagúnu. Trasa splavu vedie od termálnych prameňov Casteldoria, ktoré som spomínal v článku NAŠE OKOLIE a končí pri pláži San Pietro a mare. Trvanie celého splavu je 4-6 hodín, dá sa splaviť aj polovičná trasa v trvaní 2-3 hodiny. Nemusíte sa obávať, v rieke je po celej trase len veľmi slabý prúd a aj voda je teplá.

Vychádzky na koňoch po okolí

Úplne iný pohľad na krajinu získate z konského sedla. Výlety na koni organizuje menší ranč, nachádzajúci sa asi 10 minút jazdy od nás po ceste k pizzerí Cross Country, ktorú som spomínal na začiatku článku, ideálne zakončiť potom večerou práve tam. Najobľúbenejšou vychádzkou je po svetoznámej trase WRC Sardegna (World Rallye Championship), ktoré vedie po kopcoch smerom na Castelsardo s úžasnými výhľadmi na more a krajinu. Dostupné sú aj menšie výlety pre deti, alebo iné trasy po okolí.