Preskočiť na obsah
Home » NAŠE OKOLIE

NAŠE OKOLIE

Nachádzame sa na severe Sardínie v prímorskej dedinke La Ciaccia v údolí Valledoria známe svojou krásnou 15km dlhou pieskovou plážou, prírodou a uvoľnenou atmosférou. Naša dedinka je vďaka svojej polohe tursticky vyhľadávaná ale zároveň je tu množstvo trvalých obyvateľov vďaka čomu služby fungujú po celý rok. V pešej vzdialenosti od nášho domu sa nachádza supermarket s pestrou ponukou, dve reštaurácie a krásna piesková pláž pri ktorej sa nachádza úžasná reštaurácia priamo pri vode. 3 minúty jazdy autom sa nachádza menšie mestečko Valledoria, kde nájdete ďalších niekoľko supermarketov, reštaurácie, kaviarne, banky, poštu, predajne miestnych výrobcov a pestovateľov a množstvo iného všetko otvorené celoročne.

Nachádzame sa na ulici Via Genova, ktorá je slepá a končí chodníkom k moru s krásnou vyhliadkou z útesu na západ slnka. Napriek tomu, že sa nachádzame v obývanej zóne je tu mimoriedne kľudné prostredie, počuť zvuk morských vĺn a vo vzduchu cítiť more. Navyše aj samotná La Ciaccia sa nachádza na slepom konci takže cez nás netranzituje žiadna doprava a za nami až po Castelsardo je prírodná rezervácia s dominantných kopcom Monte Ossoni v pozadí.

Priamo u nás v dedine sa nachádzajú tri reštaurácie otvorené celeročne, pričom každá z nich si robí cca. mesačnú prestávku v priebehu zimy okolo novembra, ale aj vtedy je otvorená vždy aspoň jedna.

Priamo na pláži naša najobľúbenejšia reštaurácia/bar. Otvorené od rána po celý deň. Veľmi milá majiteľka aj personál, prevažne morské jedlá. Krásne miesto po celý rok.

V strede dediny, oproti supermarketu typický miestny bar a reštaurácia kde sa stretávajú miestny. Otvorené od rána po celý deň. Pizzu robia na večer a môžete zobrať si zobrať aj so sebou.

Na opačnom konci dediny, smerom k nášej minifarme tiež typický miestny bar a reštaurácia. Má čiastočný výhľad na more Otvorené od rána po celý deň. Pizzu robia na večer a tiež aj so sebou.

V blízkom okolí sa nachádza množstvo zaujímavých možností na výlety a zároveň sme v ideálnej polohe na preskúmanie severnej Sardínie, v strede medzi Olbiou a Algherom. Zopár tipov na výlety a aktivity pozri na: