Preskočiť na obsah
Home » Dobrovolníctvo na farme

Dobrovolníctvo na farme

Ponúkame možnosť stráviť dva týždne alebo aj viac na našej minifarme formou dobrovolníctva – výmenou pár hodín práce za ubytovanie. Môžete si vyskúšať aké je to chvílu žiť na farme a niečomu sa možno aj priučiť. Zároveň stráviť čas v krásnom nekontaminovanom prostredí s výhľadom na more a pešou dostupnosťou k pláži aj malej prímorskej dedinke. Je možné prísť počas celého roka, minimálne však na dva týždne.

Na našej minifarme pestujeme a chováme zvieratá len pre vlastnú potrebu. Žiadna veľká produkcia a produkty farmy nepredávame, jedine bartrujeme s ďalšími miestnymi pestovateĺmi tak aby sme mali vždy to, čo potrebujeme. Momentálne máme zeleninovú záhradu cca. 500m2 s coloročnou úrodou, 50 ovocných stromov a olivovníkov, 3 ovce, 2 kozy, niekoľko desiatok sliepok a kačíc a 4 pávy. Ako si môžete predstaviť je to veľa práce a každá pomocná ruka sa nám zíde.

Ubytovanie vieme počas leta poskytnúť priamo na farme v samostatnom mobilnom domčeku. Má dve miesta na spanie, gauč, chladničku, klimatizáciu, vonkajšiu kuchyňu, vonkajšiu sprchu s umývadlom, a vonkajší záchod (kompostovací separačný). Mobilný domček má ostrovný fotovoltaický systém off grid ale zároveň je v zálohe ak klasická elektrická prípojka takže z energiou nie je žiadny problém. Rovnako ani s vodou nakoľko máme vyše 200m hlbokú studňu s takmer bezodnou zásobou. Z domčeka aj celého pozemku je krásny výhľad na more. V pešej dostupnosti sa nachádza supermarket otvorený každý deň, tri reštaurácie/kaviarne a krásna piesková pláž. Naša minifarma sa nachádza na konci dediny na úpätí kopca, krásne prostredie ničím nekontaminované. V susedstve sú  pastviny na ktorých sa pasú stáda oviec. Presnú polohu si možete pozrieť tu https://maps.app.goo.gl/y9U8A8aW9h4Q53mx9?g_st=ic

Naša predstava o spolupráci na báze dobrovolníctva: Pomocná práca na farme 4 hod denne, ideálne ráno. Zvyšok dňa vlastný program. Práca zahŕňa dennú rutinu (otváranie a zatváranie zvierat, kŕmenie zvierat, polievanie) pomoc na záhrade (zber úrody alebo čistenie od buriny, kosenie) pomoc pri budovaní (niečo podržať, preniesť, natrieť) to budeme vačšinou robiť spolu. Strava je vo vlastnej réží nakoľko s naším režimom je náročné sa zosúladiť pre vačšinu ľudí. K dispozící vlastná kuchyňa a supermarket v pešej dostupnosti. Občas si možeme niečo pripraviť spolu napr. grilovačka. Na prepravu v okolí vieme požičat bicykel.